lapka.gif O rasie - wzrost, waga, umaszczenie

 

o.gifwczarek Niemiecki Długowłosy nie różni się zbytnio od krótkowłosego kuzyna. Podstawowe rozbieżności dotyczą sierści, wzrostu (psy 65 - 70 cm, suki 58 - 64 cm) oraz wagi (jest cięższy od krótkowłosego o około 10 kg). Gen odpowiedzialny za długi włos jest recesywny wobec genu krótkiego włosa, co oznacza przenoszenie tej cechy niezauważalnie z pokolenia na pokolenie. W ten sposób w miocie po rodzicach krótkowłosych może pojawić się osobnik długowłosy.

Owczarek długowłosy ma długi, dość prosty włos, który tworzy portki na udach, ogon jest obficie owłosiony.

Umaszczenie najczęściej spotykane u owczarków niemieckich to czarne podpalane, czarne z rudym, brązowym, czerwonym, płowym lub jasnoszarym podpalaniem, czaprakowate wilczaste, żelaziste, od jasnoszarego do ciemnoszarego, czerwonożółte, czerwonobrązowe z sidłem, czaprakowate, wilczaste, ciemno-wilczaste. Może być jednolite bądź z regularnymi czerwonobrązowymi do białoszarych oznakami, mała biała plamka na piersi i palcach lub bardzo jasne umaszczenie wewnętrznej strony nóg jest dopuszczalne, choć niepożądane. Dopuszczalne jest także umaszczenie całkowicie czarne, rzadko spotykane. Maść szczeniaka można ustalić ostatecznie dopiero po zmianie okrywy pierwotnej na wtórną, po zakończeniu porostu włosów pokrywowych. U owczarków długowłosych zdarza się maść blue sable (niebieska podpalana).

lapka.gif psychika i charakter

m.gifówiąc o Owczarku Niemieckim prawie zawsze mamy na myśli psa odważnego, silnego, opiekuńczego, psa, który w każdej chwili jest gotów bronić ze wszystkich sił swojego Pana i jego mienia ; psa, który świetnie odróżni dobro od zła, i to jest właśnie to, co między innymi zachwyca nas ludzi w tych psach.

Pamiętajmy jednak, aby ten mały piesek, który przyjdzie pierwszy raz do naszego domu stał się mądrym i silnym psem musimy my-ludzie odpowiednio go wychować (ułożyć), pamiętając jednocześnie o tym: ile nauczymy i pokażemy małemu szczeniakowi, tyle będzie nam oddane w przyszłości od dorosłego psa. Powinniśmy wiedzieć, jakie cechy charakteru wzmacniać, a jakie eliminować u psa.

A wszystko to po to, aby nasz pies nie był lękliwy a my chcieliśmy psa obronnego, lub żeby nie był zbyt agresywny a ma być przeznaczony do pracy z dziećmi czy w służbach ratowniczych.

Musimy być świadomi, iż rozwój psychiczny Owczarka w porównaniu do innych ras psów jest stosunkowo długi i trwa do ukończenia drugiego roku życia psa. Bardzo ważne jest wzmacnianie jego zachowania i poczynań poprzez nagrody. Nie zapominajmy, że pies jest zwierzęciem stadnym, który będzie chciał narzucić swoją dominację w grupie i to my musimy mu wskazać jego miejsce w hierarchii stada. Posiadając psa musimy nauczyć się odbierać od niego sygnały, jakie on nam daje, nauczyć się przewidywać i wyprzedzać jego działanie, pamiętając o praktycznie natychmiastowej nagrodzie lub naganie. Dajmy mu żyć w najbliższym naszym otoczeniu, aby mógł poznać nasz świat i ludzkie zachowania.

 

owczarki niemieckie sprzedaż, owczarek niemiecki,owczarki niemieckie, hodowla owczarków

statystyka